Pomoc drogowa jest czymś, co każdy powinien mieć zapewnione. Nie ma znaczenia to, czy samochód jest niedawno kupiony – każdy pojazd może się popsuć. Zbyt dużo osób myśli, iż mając auto świeżo ściągnięte z linii produkcyjnej nie potrzebuje pomocy.

Zakup pomocy drogowej

Przed zakupem pomocy drogowej upewnij się, że zrealizowałeś należyte poszukiwania. Bez przeglądnięcia całego szeregu ofert nie będziesz wiedział, co i za jaką cenę można otrzymać w standardzie. Przecież nie chcesz zostać na drodze z niesprawnym autem bez pomocy, prawda?

Oto parę dostępnych korzyści związanych z pomocą drogową:

- Pomoc z rozładowanym akumulatorem. Baterie samochodowe tracą swoje własności z różnych powodów. Możliwe, iż zostawiłeś zapalone światło wewnątrz samochodu lub reflektory. Możesz również mieć kłopoty z alternatorem, a bez niego akumulator błyskawicznie się wyczerpie. Dzięki pomocy drogowej doładujesz swoją baterię samochodową i będziesz mógł ruszyć w dalszą podróż.

- Pomoc z oponą. Nie ma znaczenia jak stary masz samochód – opony się zużywają. Możesz po prostu na coś najechać albo opona może mieć nieszczelność. Niezależnie od przyczyny pomoc drogowa zapewni wymianę na koło zapasowe.

- Pomoc z zamkniętym zamkiem. Dużo osób znajdowało się w takiej sytuacji kiedy uświadomiło sobie, że klucze zostały zablokowane w aucie. To nie jest przyjemne a pomoc ślusarza jest droga. Dzwoniąc po pomoc drogową usługi takie masz wliczone w pakiet.

- Pomoc z pustym bakiem. Przydarzyć się może, iż w ciągu wypraw zabraknie paliwa – często stacje benzynowe oddalone są od siebie o wiele kilometrów. Korzystając z pomocy drogowej otrzymasz dodatkowe paliwo, poprzez to będziesz mógł dojechać do stacji i uzupełnić braki.

- Usługi holownicze. Jest to jedna z najistotniejszych cech pomocy drogowej. Sprawdzają się wówczas, kiedy samochód trzeba przetransportować do serwisu.

Porównanie usług

Kiedy będziesz analizował propozycje, żeby wybrać odpowiedni program pomocy drogowej, utwierdź się że zawarte w nim są wszystkie te przypadki zaprezentowane wyżej.

Artykuł napisany dzięki dowóz paliwa Zbrosławice