Zimowa pogoda może okazać się trudna dla Twojego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przyszykowanie auta do zimy. Rozsądne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu aby zweryfikować, iż będziesz przyszykowany do nowych warunków. Zamiast zwlekać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przyszykować auto przed czasem. Przez to można dokonać ważnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i utwierdź się, iż żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich właściwości pod wpływem ujemnych temperatur.

Konserwacja z zewnątrz

Choć trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, powinno się też zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd skrupulatnemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, by chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie precyzyjne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Kiedy popsuje się aura i zacznie padać deszcz, pojawi się mgła lub śnieg trzeba zweryfikować, iż pojazd będzie widoczny na drodze dla innych prowadzących. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, iż drobne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas by to zrobić! Zimowa pogoda może uczynić, iż te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w taki sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, aby założyć opony zimowe – głównie jeśli mieszkasz na terenach górskich. Opony zimowe działają świetnie w oblodzonych albo zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dosyć szybko, lecz również mogą stać się godne inwestycji, jeśli tylko producent gwarantuje ich sprawne funkcjonowanie w czasie złej aury.

Spodziewam się, że te kilka paragrafów przypomni Ci co należy uczynić przed zimą.

Wpis powstał przy współpracy z dowóz paliwa Pyrzowice