Czy masz wykupioną ochronę pomocy drogowej? Potrzebujesz jej? Sporo osób nie myśli zbyt dużo o tym, lecz assistance może wyeliminować niektóre sytuacje stresowe w Twoim życiu. Znaczna część ludzi spędza co najmniej godzinę bądź dwie w samochodzie w każdym dniu. Co zrobisz, gdy nagle znajdziesz się za poboczu drogi?

Niektórzy sądzą, iż assistance ważne jest tym, którzy podróżują na długie dystanse. Jednakże bez względu na sposób eksploatacji auta jest co najmniej trzy powody, dla których powinieneś pomyśleć o pakiecie pomocy.

Czemu warto zaciekawić się wykupieniem odpowiedniej polisy?

- Pojazdy są nieobliczalne. Nigdy nie wiadomo, kiedy silnik dozna usterki lub zepsuje się skrzynia biegów unieruchamiając auto.

- Akumulator, rozrusznik i alternator to trzy rzeczy, które wydają się działać dobrze aż do momentu kiedy nie zdołamy uruchomić auta. Nie zawsze pojazd da nam znak ostrzegawczy przyszłego wystąpienia problemu.

- Autostrady i mniejsze drogi są pełne różnego gatunku obiektów, które mogą z łatwością przebić oponę. Nigdy nie wiesz kiedy to się zdarzy. Przez to, posiadając nawet nowe opony nie będziesz wiedział kiedy przydatne będzie skorzystanie z koła zapasowego.

Co zrobisz jeśli przytrafi Ci się jedna z tych rzeczy? Czy będziesz w stanie uruchomić pojazd samodzielnie? Nie możesz przecież pozostawić samochodu na poboczu drogi na dłuższy czas. Ostatecznie ktoś będzie musiał go odholować.

Jeżeli masz wykupiony pakiet pomocy drogowej nie musisz się martwić awariami nawet w najodleglejszych podróżach. Znając wszystkie korzyści jakie niesie ze sobą pakiet pomocy trudno sobie wyobrazić podróżowanie autem bez tego zabezpieczenia.

Artykuł powstał przy współpracy z dowóz paliwa Zbrosławice